Armádní profese: Náčelník skupiny bojové přípravy

 18. 11. 2021      kategorie: Armádní profese
Přidat na Seznam.cz

2. díl našeho miniseriálu o armádních odbornostech přibližuje práci náčelníka skupiny bojové přípravy. Ti mají na starost kompletní bojovou připravenost útvaru a jeho jednotek. V rámci skupiny zastřešují činnost instruktorů, kteří zodpovídají za jednotlivé odbornosti (střelecká, taktická, výsadková, řidičská apod.). Rádi bychom poděkovali za vynikající spolupráci všem borcům ze 42. mechanizovaného praporu, kteří se nám při natáčení tohoto dílu maximálně věnovali a pohotově odpovídali na všechny naše zvídavé otázky. Jak taková práce náčelníka skupiny bojové přípravy v AČR vypadá, se můžete podívat v následujícím videu:

Video:  Armádní profese: Náčelník skupiny bojové přípravy | CZ Defence / YouTube

Tento náš miniseriál má za cíl blíže seznámit čtenáře s konkrétní vybranou armádní odborností či profesí v rámci Armády České republiky. Měl by srozumitelnou formou přiblížit obsah činnosti jednotlivých vojáků vykonávajících danou profesi. Děkujeme tímto Armádě České republiky resp. resortu obrany, že nám umožnily daný seriál natočit a věříme, že se naši čtenáři dozvědí o některých profesích AČR zas o trochu více.

nacelnik_TITFoto: Náčelník skupiny bojové přípravy má na starost kompletní bojovou připravenost útvaru a jeho jednotek. | Jan Juřica / CZ Defence

 Autor: Michal Pivoňka