Armádní profese: Obsluha ShKH vz. 77 DANA

 25. 11. 2021      kategorie: Armádní profese
Přidat na Seznam.cz

3. díl našeho miniseriálu o armádních odbornostech je věnován obsluze samohybných houfnic vz. 77 DANA. Samohybná kanónová houfnice DANA je v současné době hlavním palebným prostředkem 13. dělostřeleckého pluku a nás zajímalo, co vše musí zvládat obsluha těchto houfnic. Rádi bychom poděkovali všem příslušníkům 13. dělostřeleckého pluku, kteří se nám při natáčení tohoto dílu věnovali. Jak taková práce obsluhy ShKH vz. 77 DANA v AČR vypadá, se můžete podívat v následujícím videu:

Video: Armádní profese: Obsluha ShKH vz. 77 DANA /  CZ Defence / YouTube

Tento náš miniseriál má za cíl blíže seznámit čtenáře s konkrétní vybranou armádní odborností či profesí v rámci Armády České republiky. Měl by srozumitelnou formou přiblížit obsah činnosti jednotlivých vojáků vykonávajících danou profesi. Děkujeme tímto Armádě České republiky resp. resortu obrany, že nám umožnily daný seriál natočit a věříme, že se naši čtenáři dozvědí o některých profesích AČR zas o trochu více.

dana_TITPicture: Samohybná kanónová houfnice DANA je v současné době hlavním palebným prostředkem 13. dělostřeleckého pluku | Jan Juřica / CZ Defence

 Autor: Michal Pivoňka