Armádní profese: Osádka KBVP Pandur II 8x8

 02. 12. 2021      kategorie: Armádní profese
Přidat na Seznam.cz

4. díl našeho miniseriálu o armádních odbornostech se věnuje osádce kolového bojového vozidla pěchoty (KBVP) Pandur II 8x8. Vozidlo Pandur II 8x8 je obojživelné kolové obrněné vozidlo schopné překonávat vodní překážky plavbou bez nutnosti použití přídavných prostředků. Vyznačuje se vysokou manévrovatelností, pohyblivostí a průchodivostí. Rádi bychom poděkovali všem příslušníkům 41. mechanizovaného praporu, kteří se nám při natáčení tohoto dílu věnovali. Co vše je předmětem činnosti osádky KBVP Pandur II 8x8, se můžete podívat v následujícím videu:

Video: Armádní profese: Osádka KBVP Pandur II 8x8 | CZ Defence / YouTube

Tento náš miniseriál má za cíl blíže seznámit čtenáře s konkrétní vybranou armádní odborností či profesí v rámci Armády České republiky. Měl by srozumitelnou formou přiblížit obsah činnosti jednotlivých vojáků vykonávajících danou profesi. Děkujeme tímto Armádě České republiky resp. resortu obrany, že nám umožnily daný seriál natočit a věříme, že se naši čtenáři dozvědí o některých profesích AČR zas o trochu více.

pandur_TITFoto: Vozidlo Pandur II 8x8 je obojživelné kolové obrněné vozidlo schopné překonávat vodní překážky plavbou bez nutnosti použití přídavných prostředků. | Jan Juřica / CZ Defence

 Autor: Michal Pivoňka