Armádní profese: Střelecký instruktor skupiny bojové přípravy

 01. 01. 2022      kategorie: Armádní profese
Přidat na Seznam.cz

8. díl našeho miniseriálu o armádních odbornostech vám představí činnost střeleckého instruktora skupiny bojové přípravy. Ten se stará o kompletní střeleckou přípravu (teoretické znalosti, ovládání zbraní, střelby atd.). Rádi bychom poděkovali všem příslušníkům 42. mechanizovaného praporu, kteří se nám při natáčení tohoto dílu věnovali. Co vše obnáší práce instruktora skupiny bojové přípravy, se můžete podívat v následujícím videu:

Video: Armádní profese: Střelecký instruktor skupiny bojové přípravy | CZ Defence / YouTube

Tento náš miniseriál má za cíl blíže seznámit čtenáře s konkrétní vybranou armádní odborností či profesí v rámci Armády České republiky. Měl by srozumitelnou formou přiblížit obsah činnosti jednotlivých vojáků vykonávajících danou profesi. Děkujeme tímto Armádě České republiky resp. resortu obrany, že nám umožnily daný seriál natočit a věříme, že se naši čtenáři dozvědí o některých profesích AČR zas o trochu více.

instruktor_TITFoto: Střelecký instruktor se stará o teoretické znalosti, ovládání zbraní, kompletní střeleckou přípravu apod. | Jan Juřica / CZ Defence

Střelecká příprava má jedinečnou a nezastupitelnou roli ve výcviku příslušníků Armády ČR. Společně s taktickou přípravou patří mezi nejdůležitější.

Každý voják, který jde do služby, musí mít odstříleno a projít manipulací se zbraní. Střelby platí po dobu třech měsíců, avšak manipulace pouze do konce následujícího měsíce od provedení.

Je nutné si průběžně udržovat základní střelecké dovednosti, které každý hodně rychle zapomíná a které voják potřebuje ke svému zaměstnání. Většina výcviku se zaměřuje převážně na bezpečnou manipulaci a na základní střelecké návyky.

Každý velitel, který nasazuje svého vojáka do akce, je zodpovědný za jeho připravenost. Ručí tedy za to, že každý voják má tyto základní požadavky pro výkon služby splněné.

Zdroj: Ministerstvo obrany ČR

 Autor: Michal Pivoňka