Armádní profese: Zbrojíř

 11. 11. 2021      kategorie: Armádní profese
Přidat na Seznam.cz

1. díl našeho miniseriálu o armádních odbornostech je věnován zbrojířům. Ti musejí dokonale znát technickou konstrukci každého typu zbraně, umět je ovládat, správně ošetřovat a ukládat, provádět kontroly a seřizovat je. Rádi bychom poděkovali za vynikající spolupráci všem borcům ze 42. mechanizovaného praporu, kteří se nám při natáčení tohoto dílu maximálně věnovali a pohotově odpovídali na všechny naše zvídavé otázky. Jak taková práce zbrojíře v AČR vypadá, se můžete podívat v následujícím videu:

Video: Armádní profese: Zbrojíř | CZ Defence / YouTube

Tento náš miniseriál má za cíl blíže seznámit čtenáře s konkrétní vybranou armádní odborností či profesí v rámci Armády České republiky. Měl by srozumitelnou formou přiblížit obsah činnosti jednotlivých vojáků vykonávajících danou profesi. Děkujeme tímto Armádě České republiky resp. resortu obrany, že nám umožnily daný seriál natočit a věříme, že se naši čtenáři dozvědí o některých profesích AČR zas o trochu více.

cz-bren-2-01
Foto: Zbrojíři musejí dokonale znát technickou konstrukci každého typu zbraně, umět je ovládat, správně ošetřovat a ukládat, provádět kontroly a seřizovat je. (ilustrační foto) | Karel Bařinka / MO ČR

 Autor: Michal Pivoňka