Generál Opata ocenil Českou zbrojovku Group a společnost SSI Group

 10. 06. 2021      kategorie: Armáda ČR
Přidat na Seznam.cz

Skupina CZG - Česká zbrojovka Group patří k předním výrobcům ručních palných zbraní pro ozbrojené složky. SSI Group je českou rodinnou společností poskytující komplexní služby v oblasti integrovaného facility managementu. Obě firmy si uvědomují význam a poslání Vojenského fondu solidarity a není jim lhostejný osud vojáků a jejich nejbližších, kteří se dostali do tíživé životní situace.

bann_2741Foto: Zástupci SSI Group s náčelníkem Generálního štábu AČR Alešem Opatou | Ministerstvo obrany ČR

Za dlouhodobou podporu fondu je náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata ocenil čestným odznakem AČR Za zásluhy III. stupně. „Vážím si všech příspěvků, které Vojenský fond solidarity obdrží. Nejdůležitější je ale dlouhodobá podpora. Děkuji proto stálým partnerům fondu, že pomáhají dobré věci,“ dodal generál Opata.

V pondělí 24. května byli na Generálním štábu oceněni prezident společnosti CZG Lubomír Kovařík, ředitelka vnějších vztahů CZG Eva Svobodová a ředitel divize vojenských zbraní Martin Šanda.

„Velmi děkuji za toto ocenění. Vojenský fond solidarity podporujeme od jeho vzniku, protože považujeme za důležité pomáhat našim vojákům, kteří slouží doma i v zahraničí, a jejich rodinám. Armáda České republiky hraje zásadní roli nejen v obranyschopnosti našeho státu, ale také v rámci podpory našich občanů, jak ukázala mimo jiné koronavirová pandemie,“ uvedl prezident a předseda představenstva CZG Lubomír Kovařík.

czg_foto2Foto: Lubomír Kovařík a Eva Svobodová převzali z rukou náčelníka Generálního štábu AČR Aleše Opaty čestné odznaky | Ministerstvo obrany ČR

Za společnost SSI Group armádní odznak převzali generální ředitel Václav Elman a majitel Jan Vodrážka. „Ocenění si velmi vážíme a děkujeme za něj. Ve vzájemné výborné spolupráci a podpoře fondu chceme i nadále pokračovat a pevně věříme, že nás budou následovat i další společnosti,“ řekl za oceněnou firmu generální ředitel Václav Elman.

Velení Armády ČR postupně oceňuje další společnosti a subjekty, které významně přispívají do fondu. Byla tak už vyznamenána akciová společnost Čepro, společnost Aramark s.r.o., agentura WTF Communication s.r.o a Vojenská zdravotní pojišťovna.

 Autor: Jan Charvát